Rüyada Put Görmek

Rüyada Put Görmek

Rüyada put görmek, iyiye yorulmadığı gibi, kötü şansa ve uğursuzluğa da alamettir. Yanlış yollara girildiğini haber veren rüya, kişinin yalana açık olduğunu, başkalarının hayatına saygı duymadığı gibi, insanları kandırmakta yeis görmediğini ifade eder ve bu hayatın terk edilmesi gerektiğini, Allah’tan mağfiret dileyerek, günahtan uzaklaşılması gerektiğini öğütler. Gidilen yolun kişiye pek çok felaket getireceğini, dinen pek çok günaha bulaşılacağını ve telafisi zor hatalar nedeniyle geleceğini mahvedecek olan rüya sahibinin pek çok belayla uğraşmak zorunda kalacağını ifade eder. Yalancı, düzenbaz insanlarla işbirliği yapmak, Allah’a şirk koşmak veya dinden çıkmak manasına da gelen rüya, musibetlerle dolu, hayırsız bir hayat yaşamanın, başa gelecek sıkıntıların da habercisidir. Değersiz insanlara aşırı ilgi gösterildiğine ve düşünmeden hareket edildiğine, kişinin çevresinin ahlaktan yoksun kimselerden oluştuğuna da dikkat çeker.

Rüyada Put Kırmak

Hayırlı işler yapmak, yanlıştan ve günahtan dönmek, hayatını ehl-i sünnete dikkat ederek yaşamak, Allah’tan başka yaratıcı tanımamak ve Kurana uygun bir hayat sürmek demektir. Kişinin nefsine göre yaşamadığını ve aksi şekilde nefsini terbiye etmek için çabaladığına, dünya malına kıymet vermediğine, ailesini de bu terbiyeyle, dini değerlere göre yaşattığına, çevresine örnek olduğu gibi, yaptığı hayır işleriyle de makbul biri haline geleceğine yorumlanır.

Rüyada Put Yapmak

Nefsine hakim olamayan rüya sahibinin boğazına kadar günaha battığına ve başına gelen her olumsuzluğun nedenini bu yaşam şeklinde araması gerektiğine yorumlanır. Acımasız biriyle çalışmaya veya kötü, eziyet etmeyi seven biriyle tanışmaya, yapılan işlerin bereketsiz olmasına, ele geçen paranın hayrının görülmeyeceğine tabir edilir. Altından put yapan kişiler gayrimeşru, toplum tarafından kabul edilmeyen işlere ve gönül ilişkilerine girerler.

Rüyada Put Görmenin Psikolojik Yorumu

Bir nesneye veya insana verilen değerin abartıldığına ve kişinin saplantılı bir ruh hali içinde olduğuna, hayatını uçlarda yaşadığına yorumlanır. Ahlaki değerlerin önemsenmediğine ve tamamen egoyu tatmin etmeye yönelik davranıldığına işarettir.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Put Görmek Benzeri Rüyalar