Rüyada Söz Vermek

Rüyada Söz Vermek

Rüyada söz vermek, büyük bir işe girişileceğini, tüm zamanın bu işe harcanacağı gibi, bugüne değin biriken maddiyatın da dahil edileceğini bildirir. Rüya sahibini bekleyen yepyeni sorumlulukların, kendisine verilecek ve severek yapılacak görevlerin habercisi olan rüya, evlat sahibi olmak, yuva kurmak ve eskisinden daha farklı bir hayat yaşamak manasına da gelir. Bir yol ayrımında olunacağını, bu durumun kişinin sosyal hayatını tamamen değiştireceği gibi, toplumsal statüsünün de farklılaşacağını, sahip olunan kariyerin çok daha üstüne çıkılacağını tabir eder. Verilen sözün ne olduğu da rüyayı aydınlatmak için önemli olduğundan, bu yönde tabir yapılması çok daha doğru olacaktır.

Rüyada Birinin Kendisine Söz Vermesi

Büyük bir beklenti içine girileceğini, iş arayan ya da işe girmek isteyen kimselerin arabulucu insanlarla konuşacaklarını, kendilerine yardımcı olacak kişilerle tanışılacağını bildirdiği gibi, anne ya da baba toprağından kalacak bir mirasın ele geçecek olduğuna da müjde verir. Kişiyi rahatlatacak gelişmeler kadar, hayatını önemli ölçüde değiştirecek durumların da gündeme geleceğini tabir eder. Hisse sahibi olmak, genç yaşta iş açmak ve yönetici olmak, öğretmenlik gibi mesleklerde başarı sağlamak anlamına gelen rüya, bekar bayanlar için sevdikleri kimseden gelecek evlilik teklifiyle mutlu anlar yaşayacaklarına da delalettir.

Rüyada Birinden Söz Almak

Bir konuda birinden söz almak demek, o kimseden gerçek hayatta görülecek yardıma yorulur. Eğer kişi tanınmıyorsa, bir dostun veya akrabanın vesilesiyle işe girmek, ortak tanıdıklar vasıtası ile evlenilecek kimseyle tanışmak, el birliği ile tüm sorunlardan kurtulmak, rahat nefes almak ve mevcut koşulları daha iyi hale getirmek anlamına gelir.

Rüyada Söz Vermenin Psikolojik Yorumu

Katı kuralları olan, didaktik, disiplinle çalışan, prensip sahibi insanları niteleyen rüya, düzen ve titizlik hastası olan insanları da betimler. Rüya sahibinin belli bir program dahilinde hareket ettiğini ve sürprizlerden hoşlanmadığı gibi, ani tepkilerden de rahatsızlık duyduğunu işaret eder.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Söz Vermek Benzeri Rüyalar