Rüyada Ölmüş Biri Görmek

Rüyada Ölmüş Biri Görmek

Rüyada ölmüş biri görmek, genel olarak birine kavuşmak, eve misafir gelmesi, hasret gidermek gibi anlamlara gelir. Rüyada ölmüş birini gören kimseler aldıkları haberlerle sevinirler. Gerçek hayatta yaşayan birini rüyada ölmüş görmek ise, o kimsenin bir kaybına şahit olmak, başına gelen üzücü bir olayda o kişiye destek vermek ve yalnız bırakmamak demektir. Yakın zamanda ele geçecek bir paranın kişinin hayallerini gerçekleştirmek konusunda yardımcı olacağını, miras yolu ile intikal eden bir mala sahip olmayı ve hayat standardının biraz daha yükseleceğini müjdeler. Gerçekte ölmüş birini gören kimselerin yaptıkları iyilikler başlarına gelecek belaları savuşturur ve kişi her türlü kazadan, beladan kolayca sıyrılır. İslami olarak kişinin bu rüyayı bir uyarı olarak kabul etmesi ve gün içinde davranışlarına dikkat etmesi gerekir. Özellikle yalan söylemek ya da haksızlık etmek gibi konularda daha fazla hassasiyet gösterilmesini işaret eden rüya, yanlış davranışlara çeki düzen verilmesi gerektiğine dair bir ikaz olarak da düşünülmelidir.

Rüyada Ölmüş Biriyle Konuşmak

Konuşulan kısmın hatırlanması rüyanın yorumu için önemli olduğundan, kişinin bu konuşmaların içeriğine göre rüyayı yorumlaması daha uygun olacaktır. Hatırlanmıyorsa genel duruma göre değerlendirmek gerekir. Sakince ve normal bir konuşma yapılıyorsa, gerçek hayatta rüya sahibine bir teklif geleceğini, uzun bir süre sonra düşünecek olan kişinin bu teklifi kabul ederek hayatında değişiklikler yapacağını işaret eder. Üzgün bir konuşma yapılıyorsa, ölmüş kişilerin yakınlarından hayır beklediğine delalettir. Güler yüzle yapılan konuşmalar ise, sevinçle karşılanacak bir dostla yeniden görüşmek manasındadır.

Rüyada Ölmüş Birinin Kıyafetlerini Giymek

Hayra alamet değildir, korkuya kapılmanın, ruh sağlığında bozukluklar yaşamanın, içine kapanmak suretiyle insanları kendinden uzaklaştırmanın ifadesidir. Büyük bir hata yapılacağını bildiren rüya, günaha yatkın olan kişinin manevi değerlerinde zayıflama olacağının delaletidir.

Rüyada Ölmüş Birini Görmenin Psikolojik Yorumu

Yakınlarını ya da sevdiği birini ani şekilde kaybeden kimselerin yaşadıkları acıyla baş etmekte zorlandıklarını, gün içinde bu kimseyi sık sık düşündüklerini ve özlem çektiklerini bildirir.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Ölmüş Biri Görmek Benzeri Rüyalar