Rüyada Örtmek

Rüyada Örtmek

Rüyada örtmek, mahremiyet konusunda çok hassas davranmaya ve kişinin özel hayatını başka kişilerden sakınmak için çok tedbirli davrandığına yorumlanır. Bir sırrın ortaya çıkmasını engellemek adına ihtimam göstermeye de alamet eden rüya, kişinin yaşadığı bir çaresizlikle ilgili zamana ihtiyacı olduğuna, karar vermeden önce halledilmesi gereken pürüzler çıkacağına da yorumlanır. Duygularıyla hareket edip gerçeklerden kaçan rüya sahibinin kuşkucu yaklaşımlarının insanlar üzerinde kötü etkiler yaratacağına, yaşama duyulan sevincin giderek azalmasına ve kişinin sorunlarını kafasına fazlaca takması nedeniyle yaptığı hiçbir şeyden zevk almayacağına da alamet eder.

Rüyada Başını Örtmek

Dini açıdan kişinin yaşamını düzene sokmaya çalışmasına ve ailesinden takdir görmeye, eşinden alacağı övgülere alamettir. Şükür dolu bir hayat geçiren çiftlerin evlatlarının da aynı şekilde büyüyeceğini ve harama yaklaşmadan geçecek bir hayatın her zaman huzurla dolu olacağını bildirir. Gönlü geniş ve bol olan rüya sahibinin, iyilik içinde geçen ömrünün her zaman mutlu olaylara vesile olacağına, isteklerini gerçekleştirirken zorluk çekmeyeceğine, zengin olunmasa dahi kimseye muhtaç olmadan rahatça geçirilecek bir hayatı da simgeler. Bu rüyayı görenin kısmeti de rızkı da çok olur.

Rüyada Masaya Örtü Sermek

Kişinin manevi eksikliğini aşırı sosyal ortamlarda bulunarak tatmin etmeye çalışacağını ancak bu ortamlarda yapacağı harcamalara dikkat etmemesi nedeniyle borçlarının artacağını, bir süre sonra da yeniden yalnız kalmaya başlayacağını işaret eder. Masaya beyaz örtü örtmek yeni bir iş açmaya alametken, sarı örtü, kişinin hasta birine bakmakla yükümlü olacağını veya anne ya da babasının hastalanması sonrasında sık sık onlara yardımcı olacağını tabir eder.

Rüyada Örtmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin hayatına veya düşüncelerine ait başkaları tarafından bilinmesini kesinlikle istemediği durumlar olduğuna, bazen taşınan ve kişiye artık çok ağır gelmeye başlayan bir sırra sahip olmaya yorumlanır. Dar bir bakış açısını da simgeleyen rüya, yeniliklerden hoşlanmayan ve eski alışkanlıklarından kopamayan kimselerin takıntılı durumlarını da ortaya koyar.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Örtmek Benzeri Rüyalar