Rüyada Kanca Görmek

Rüyada Kanca Görmek

Rüyada kanca görmek, umutsuz bir aşka kapılmak, içinde bulunan durumun farkına varamamak ve hayal aleminde yaşamak suretiyle gerçek hayattan kopmak anlamına gelir. Genellikle iyiye yorulmadığı gibi, yaşanacak sıkıntıları da haber veren bir rüyadır. Demirden bir kanca görmek, kişiye husumeti çok eskiye dayanan bir düşmanın varlığını işaret eder ve beklenmedik bir anda hamle yapacak olan düşmanın kişiye epey büyük zararlar vereceğini de bildirir. Plastik bir kanca ise, geleceğini belirsiz bir duruma sokacak olan rüya sahibinin gerçekçi düşünmediği için, hayallerle kaplı bir dünyanın içine giderek daha da fazla gömüleceğini, bunun sonunda elindekileri de yavaş yavaş yitirerek maddi olarak aşırı zayıflamış biri haline geleceğini delalet eder.

Rüyada Kanca Takmak

Rüya sahibine hiçbir yararı olmayan bir işin peşinden gidilmek suretiyle ciddi bir zaman kaybı yaşanacağına, kişinin parasını çarçur etmesi yüzünden de günden güne borçlu bir hayat süreceğine alamet eder. Platonik ve karşılığı olmadığı için kişiye sürekli acı verecek bir aşkın peşinden koşması yüzünden karşısına çıkan kısmetleri de göremeyen rüya sahibinin duygusal açıdan iyi hissetmeyeceğini ifade eder. Kanca takmak, yakın bir arkadaşın arkasından konuşmak neticesinde düşülecek kötü durumlara ve o kimseyle gerçek hayattaki bağların da kopmasına vesile olacak olumsuz olaylar zincirine de yorulur.

Rüyada Kanca Almak

Hiçbir şeyden memnun olmayan rüya sahibinin şükretmekten uzak olan tutumu yüzünden her geçen gün başına yeni bir sıkıntının geleceğine ve kendisinde hata aramaması yüzünden sorumluluk almayarak suçu başkalarına atacağına alamettir. Kanca aldığını gören kişinin hayatına dair pek çok kötü söylenti işiteceğine de tabir olur.

Rüyada Kanca Görmenin Psikolojik Yorumu

Saplantının, kurtulmakta zorlanılan alışkanlıkların ve bağımlılığın işaretidir. Kişi bazen bir maddeye, bazen de bir insana karşı umutsuzca ve zaaf içeren bir bağımlılık içinde hareket ettiğinden ötürü gerçekleri görmez ve kendi hayal dünyasında yaşamaya devam eder.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Kanca Görmek Benzeri Rüyalar