Rüyada Ellemek

Rüyada Ellemek

Rüyada ellemek, başkalarının işine işgüzar bir şekilde burnunu sokan rüya sahibinin zor duruma düşeceğine, gıybette konuşmalar yapmak yüzünden günaha düşeceğine, harama el sürerek İslami olarak bir an önce tövbe edip af dilemesi gerektiğine alamettir. Yanlış ve çevre tarafından onay almayan tutumlar içine girmek, ağır eleştirilere maruz kalmak ve üzüntü duyulacak durumlar yaşamak anlamına da gelir. Ellenilen nesneye veya kişiye göre anlamı değişecek olduğundan rüyanın bütünü ele alınarak değerlendirilmelidir.

Rüyada Yabancı Bir İnsana Ellemek

Hiç tanımadığı birine ellemek mahkemelik olunacak bir duruma işarettir. Hakaret ya da tazminat davasına alamet olan rüya, iftiraya uğramak ve çok güvenilen bir kimseden zarar görmek şeklinde de tabir edilir. İş yerinde ikaz almak ve bir işi yanlış şekilde yapmak anlamına da gelir.

Rüyada Bir Bebeğe Ellemek

Mutluluk verici bir olaya şahitlik etmek ya da sevilen bir kimsenin nikâh şahidi olmak anlamına gelen rüya, aile içinden birinin bebek sahibi olmasına, ebeveyn olmaya da tabir edilir. İş arayanlar için satış temsilciliği gibi bir işe başlamak ve daha sonra yükselerek yetkili konuma yükselmek demektir. Umudun tazeleneceği durumlar içinde olan rüya sahibinin kendi yeteneklerini ortaya çıkarabileceği ortamlarda bulunacağı ve her şekilde ayakta duracak şekilde hareket edeceğini, maddi olanaklarını da doğru ve temkinli bir şekilde değerlendireceğini alamet eder.

Rüyada Kendine Ellemek

Aşırı bencil davranışları nedeni ile iş yerinde ve arkadaş çevresinde sürekli olarak eleştirilen kişinin, hareketlerini düzeltmek için bir çaba harcamak yerine, kendisine olan düşkünlüğünü daha da artırarak yalnız kalacak olmasına, durumdan rahatsızlık duymadan tek başına da olsa yoluna devam edeceğine alamettir.

Rüyada Ellemenin Psikolojik Yorumu

Cinsel açıdan genellikle fetişist duyguları olan ve seks konusunda el veya ayak bölgesi gibi farklı uzuvlara karşı beslenen cinsel isteğin alametidir. Kişinin normal yollardan yaşanan cinsel birlikteliklerden zevk almadığına ve değişik fantezilere sahip olduğuna da yorumlanır.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Ellemek Benzeri Rüyalar