Rüyada Üzüntü Görmek

Rüyada Üzüntü Görmek

Rüyada üzüntü görmek, kişi için hayırla sonuçlanmayacak bir olaydan dolayı çekilecek acıya işaret eder. Bir yolun sonuna gelindiğini haber veren rüya kişinin seçim yapması gerektiğine ve bazı durumları sona erdirmek için gereken gücü kendinde bularak harekete geçmesine de alamettir. Üzüntü görmek tersine de yorumlanan rüyalardandır ve kişinin yüzünün gülmesine neden olacak bir duruma da işaret eder.

Rüyada Üzüntü Duymak

Ruhsal olarak yıpranan rüya sahibinin içinde bulunduğu durumda sabrının taştığını, tahammül gücünün azaldığını ve bu yüzden çevresine karşı aşırı kırıcı davranışlar sergilediğini gösterir. Kişinin yaşamında eksikliğini duyduğu hislerin veya şefkatin onu daha da hırçın hale getirdiğini, büyük bir sevgi özlemi içinde olduğunu, düşünmeden hareket edip duygularını tatmin etmeye kalkıştığı için de can sıkıcı olaylar yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Üzüntülü Birini Görmek

Çevresine karşı duyarlı olan ve bilinçli hareket eden, her koşulda kendisini başkalarına yardım etmek için motive eden, kazancının bir kısmıyla ihtiyacı olan kişilere de önemli yardımlarda bulunulacağına alamettir. Kişinin kendisine yakın kişilere de el uzatacağına, acısı olan ya da borcundan dolayı sıkıntı çeken bir kimseye yardım ederek büyük bir sevap işleyeceğine alamettir. Yapılan yardımların kişiye manevi anlamda büyük bir güç vereceğini işaret eden rüya İslami olarak da makbul bir mümin olunduğuna, sevapları nedeniyle de ahiret hayatının da güzel olacağını tabir eder.

Rüyada Üzüntü Görmenin Psikolojik Yorumu

Bilinçaltında kişiyi üzen, geren ve sıkıntı yaratan bir olayın varlığına, çözümsüz bir durumda olunduğuna inanılmasına, kişinin umudunu kaybedip, her şeye karamsar bakmaya başladığına alamettir. Üzüntü gören kimseler genellikle gerçek hayatlarında da üzüntü içindedirler ve kendilerini sürekli olarak mutsuz hissederler. İşlerin iyi gitmediğini, şanssız olduğunu düşünen ve bu durumu bir takıntı haline getiren kişilerin melankolik bir psikoloji içinde olduklarına da alamettir.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Üzüntü Görmek Benzeri Rüyalar