Rüyada Çocuk Dövmek

Rüyada Çocuk Dövmek

Rüyada çocuk dövmek, başkasının hakkı olan bir mala ya da paraya göz koymak, ele geçirmek veya el koymak anlamına gelir. Haksız kazanç sağlayan rüya sahibinin mutluluğunun geçici olduğuna, sahip olduklarında pek çok kişinin hakkı bulunduğuna ve bir süre sonra bunlardan vazgeçmek veya hak sahiplerine dağıtmak zorunda kalacağına alamet eder. Çocuk dövmek İslami olarak da kişinin bir an önce vazgeçmesi gereken günahlara ve kötü alışkanlıklara, ailesine karşı kötü davranması sonucu beddua almasına da tabir edilir. Sadece kendisini düşünen kişilerin aşırı bencil, kötü ve düşüncesiz tavırları yüzünden sevilmeyen, çevresi tarafından istenmeyen biri olarak ilan edileceğine, çalıştığı iş yerinde de ayağını kaydırmak için uğraşanların bulunduğuna delalet eder.

Rüyada Küçük Çocuk Dövmek

Güçsüz kimselere karşı acımasız davranarak onları daha da kötü duruma getirecek işler yapan rüya sahibinin büyük günahlar içinde olduğuna, merhametsiz davranışları ile ailesini, anne ve babasını da üzecek şekilde hareket ettiğini ifade eder. Büyük bir günah işlemek ve tövbe etmek gerektiğini de bildiren rüya, kişinin bu şekilde devam etmesi halinde hayatının son derece kötü devam edeceğini, pek çok uğursuzlukla uğraşmak zorunda kalacağını da tabir eder.

Rüyada Birinin Çocuk Dövdüğünü Görmek

Birinin çocuk dövdüğünü görüp çocuğu o kişinin elinden aldığını gören kimseler büyük bir sevap işlerler ve daha önce işledikleri günahlardan da tövbe etmeleri halinde affolunurlar. Çocuk dövüldüğünü ama yardım etmediğini gören kişiler ise kınadıkları bir olayı aynen yaşarlar. Kötü niyetli davranılması halinde kişinin başına gelecek kötü olayların habercisidir.

Rüyada Çocuk Dövmenin Psikolojik Yorumu

Şiddete eğilimli kişiler tarafından baskı görmüş veya çocukluk zamanlarında aile büyüklerinden şiddet görmüş kişilerin yaşadığı travmaların bugün hala etki gösterdiğini ve kişinin bilinçaltında gördüğü dövülen çocuğun aslında kendisi olduğunu ifade eden bir rüyadır.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Çocuk Dövmek Benzeri Rüyalar