Rüyada Kıble Görmek

Rüyada Kıble Görmek

Rüyada kıble görmek dini açıdan bilgi sahibi olmaya işaret eder ve kişinin yaşamını yeni baştan ele alacağına işarettir. İslami değerlere sahip çıkan, yaşamının her bir ayrıntısını inancına uygun şekilde dizayn eden, Hac ziyareti yapacak olan kişileri delalet eden rüya, kişinin tüm dini vecibelerine ehemmiyet verdiğini ve haramdan uzak kalarak kendisine, evlatlarına ve ailesine her zaman helal lokma yedirdiğine tabir edilir. Sevap işlemeyi seven ve bunu yürekten yaptığı için pek çok sevaba giren kimseleri de işaret eden rüya, tüm bunların karşılığının dünyada da ahirette de görüleceğini, asla dara düşmeden ve büyük sıkıntılar yaşamadan bol kısmetli, bereketli bir hayat sürüleceğini de müjdeler. Genç insanlar için çok hayırlı bir rüyadır ve iyi evliliklerin, geleceği parlak bir iş hayatının, iyi eğitimin, anne baba sevgisinin, dayanışmanın alametidir.

Rüyada Kıbleye Dönük Oturmak

Yaşanılan bazı hastalıklar ya da sorunlardan sonra kişinin maneviyatına daha çok düşeceğini ve dini açıdan inancına dört elle sarılacağını, Allah’tan yardım isteyeceğini, doğru bir yaşama kavuşmak için elinden gelen çabayı göstereceğini bildirir. Güzel bir rüyadır ve hatadan dönmek anlamına da gelir. Kişinin yaptığı yanlışların farkına varması sonucunda gelecek güzel günlere ve işlerin beklenmedik şekilde Allah’ın da yardımıyla yoluna gireceğini işaret eder.

Rüyada Kıbleyi Aramak

Kıbleyi aradığını gören kişiler hak yolunda ilerlemek için çevrelerinde kendilerine ışık tutacak insanlar ararlar ve genellikle dini bilgisi yüksek olan bir aile büyüğü ile konuşurlar. Bilmediklerini öğrenecekleri, inançları hakkında daha geniş bilgi sahibi olacakları ve tüm hayatlarını baştan sona gözden geçirecekleri bir döneme işaret eder.

Rüyada Kıble Görmenin Psikolojik Yorumu

Dini inancını kuvvetlendirmek için sürekli arayış içinde olan ve bilgi sahibi olmak için her daim okuyan kişilerin, inançlarına uygun olarak bir yaşam tarzı benimsediklerine, maneviyatlarına daha da önem verdiklerine işaret eden bir rüyadır.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'ta Paylaş

Rüyada Kıble Görmek Benzeri Rüyalar